„Definīcija: VĪRIETIS = SLĒPTAIS MAIGUMS”

27Jan10

Spītējot 21. gadsimta elektroniskajām iespējām, mākslas veids mail art ar savu izpausmes veidu – vēstuli vēl joprojām vieno tūkstošiem cilvēku visā pasaulē. Šī mākslas virziena aizsākums meklējams 20.gadsimta vidū līdz ar Fluxus popularitāti. Mūsdienās mail art ir nekomercionāla mākslas forma, savdabīgs komunikācijas veids, kura izpildījuma priekšnosacījums nebūt nav mākslinieciskā izglītība, bet gan vajadzība izteikties un vēlme līdzdarboties. Ziņas par jaunu projektu tiek izplatītas ķēžu vēstuļu veidā, forumos internetā, kā arī vienkārša uzaicinājuma veidā.

Mākslinieki paši mēdza radīt savu pasta zīmogu un pastmarkas, mēdzot mākslinieciski apmānīt pastu, bet slavenākās pat tika oficiāli akceptētas. Mail art pamata tehnikas ir kolāža, izmantots teksts – dzeja un literatūras darbu fragmenti gan rakstītā, gan iespiestā formā. Savdabīgs sūtīšanas eksperiments bija vēstules noformējumā izmantot netradicionālus materiālus. Mūsdienās mail art iet roku rokā ar mūsdienu tehnoloģijām – video mākslu, fotogrāfiju, kopēto mākslu, dzejā un citās māksliniekam saistošās tehnikās.

Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejs piedāvā iesaistīties mail art projektā „Definīcija: VĪRIETIS = SLĒPTAIS MAIGUMS”. Radīt savas interpretācijas par vīrietī slēpto maigumu. Iespējams, atbildot uz jautājumiem: Vai tā var definēt vīrieti, viņa būtību? Kā tas izpaužas – tieši vai simboliski, varbūt absurdi vai pat kroplīgi? Varbūt, ka vīrietis savu maigumu nebūt neslēpj? Bet pavisam iespējams, ka vispilnīgāko atbildi sniegs pretjautājums.

Beigu termiņš: 05.05.2010.

Adrese:

J.Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejs

Striķu iela 22

Saldus LV- 3800

LATVIJA

Advertisements


No Responses Yet to “„Definīcija: VĪRIETIS = SLĒPTAIS MAIGUMS””

  1. Atstāt komentāru

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: