Atklās mail art izstādi „Definīcija: VĪRIETIS = SLĒPTAIS MAIGUMS”

01Jūn10

No 2. Jūnija mēneša garumā J.Rozentāla Saldus mākslas un vēstures muzejā būs skatāma mail art izstāde „Definīcija: VĪRIETIS = SLĒPTAIS MAIGUMS” , kurā piedalās 45 autori no 15 pasaules valstīm.

Mākslas veids mail art ar savu izpausmes veidu – vēstuli vēl joprojām vieno tūkstošiem cilvēku visā pasaulē. Šī mākslas virziena aizsākums meklējams 20.gadsimta vidū. Mūsdienās mail art ir nekomerciāla mākslas forma, savdabīgs komunikācijas veids, kuras priekšnosacījums ir vajadzība izteikties un vēlme līdzdarboties. Ziņas par jaunu projektu tiek izplatītas forumos internetā, kā arī vienkārša uzaicinājuma veidā. Mail art pamata tehnika ir kolāža, bieži tiek izmantoti netradicionāli materiāli.

Izstāde „Definīcija: VĪRIETIS = SLĒPTAIS MAIGUMS” ir konceptuāls projekts ar mērķi paplašināt savus priekšstatus par cilvēkā, konkrēti, vīrietī esošo smalko, juteklisko, emocionālo pasauli, kura dažādu iemeslu dēļ paliek neatklāta vai pat neapzināta ne tikai tuvākajiem cilvēkiem, bet arī pašam sev. Tādēļ tika izvirzīti jautājumi – vai tā var definēt vīrieti, viņa būtību? Kā tas atklājas – tieši vai simboliski, varbūt absurdi, kroplīgi? Varbūt, ka vīrietis savu būtību nemaz neslēpj, un maigums vienkārši ir īpašība, kas katram konkrētajam vīrietim ir tieši tik, cik viņš izpauž?

Izstādē ar saviem darbiem piedalās 43 autori, lielākā daļa no viņiem ir vīrieši, no 15 pasaules valstīm (Latvija, ASV, Brazīlija, Francija, Grieķija, Itālija, Japāna, Kanāda, Kolumbija, Lielbritānija, Somija, Spānija, Portugāle, Turcija, Vācija), kuri fotogrāfijas, kolāžas, grafikas, glezniecības un citās tehnikās rāda vīrieša slēpto pasauli – no draiski bezrūpīgas līdz pašapcerīgai, no ironiskas līdz smeldzīgi dramatiskai, atstājot jautājumu atklātu: „Vīrieti, kur ir tavs maigums?”

Advertisements


No Responses Yet to “Atklās mail art izstādi „Definīcija: VĪRIETIS = SLĒPTAIS MAIGUMS””

  1. Atstāt komentāru

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s


%d bloggers like this: